O nas

czyli kto pomoże rozwiąźać problemy z suszeniem lakierów i farb

Firma Artech powstała w 2001 roku jako firma handlową urządzeniami do lakierowania. Na początku swojej działalności zajmowaliśmy się gównie pompami do malowania i lakierowania przemysłowego.  Szybko jednak uznaliśmy , że nasi klienci, oczekują od nas kompleksowej oferty wyposażenia lakierni. W ten sposób do naszej oferty trafiły urządzenia takie jak komory oraz ściany lakiernicze, automaty do lakierowania, polewarki no i oczywiście systemy do suszenia falą podczerwoną Schubox.

 

Dzisiaj oferujemy kompleksowe wyposażanie lakierni od projektu do realizacji. Współpracujemy z wieloma producentami urządzeń do lakierowania jednak naszym konikiem są systemy do suszenia farb i lakierów w podczerwieni czy IR czy Infrared.

 

Dostarczamy zarówno proste systemy Kit-Cat jak i skomplikowane instalacje Schubox wykonywane na potrzeby klienta.   

Nasz partner, producent systemów do suszenie Schubox / Kit-Cat z Wielkiej Brytanii firma Schubert powstała w 1928. Jeszcze przed 2 Wojną Światową zajmowała się dystrybucją pras membranowych, potem je również ich produkcją.

 

W latach 80 tych skupiła swoją uwagę na urządzeniach lakierniczych. 

 

W 2003 roku po ponad roku testów firma Schubert wprowadziła na rynek rewolucyjny system do suszenia farb i lakierów falą podczerwoną. Od tego czasu powstały setki  instalacji opartych na tym systemie.